Pavel Váně - aktuálně

 

Vítejte na mojí osobní stránce.

Při nedávném přesunu  na nový server se bohužel někde "na cestě" ztratilo  i pár, pro mně docela důležitých, článků.  Například celá série  autentických cestovních deníků z cest po světě , které jsem psal z hudebních turné po Jihoafrické republice, Angole, Zambii, Zimbabwe  Angole, Botswaně ale taky USA (dokonce třikrát), Kostarice, Mexiku, Havaji, Izraeli, Středním východě (Uzbekistan, Tadžikistan) a samozřejmě - většiny evropských zemí. 

Ztratila se někde i celá moje hudební historie, od šedesátých let po dnešek. Na to vyprávění se spoustou docela vzácných fotek, seřazené po dekádách, jsem byl docela hrdý. 

Pokusím se tyhle kapitoly znovu zrekonstruovat.

O dění v Progres jste asi docela dobře informováni z hlavní stránky, tak se ještě, zatím aspoň stručně, pokusím  popsat moji aktuální současnost  mimo Progres. 

Kromě těch občasných hudebních výletů do nejrůznějších koutů světa, se stále ještě věnuji docela často produkční práci, především pro mladší kapely, těm občas pomáhám hlavně při tvorbě jejich hudebních projektů, ať už ve studiu , někdy i v celé té takzvané marketingové strategii.

Taky jsem napsal, společně s hudebním publicistou Petrem Gratiasem, knihu V erbu Progres. Myslím, že se docela podařilo popsat (nebo aspoň naznačit) na pozadí historie naší kapely, celý ten dlouhý a složitý vývoj bigbítu u nás.  

Kniha vyšla ve vydavatelství Jota a je k dostání  u všech dobrých prodejců.

Ale nejvíc energie věnuji v současné době přípravě repertoáru a hlavně koncertování se svou kapelou Bronz.  Tahle skupina částečně navazuje na Bronz z osmdesátých let, hrajeme i pár písní z jediné desky. kterou jsem tehdy stačil natočit, než nás rudí cenzoři zakázali.

S Bronzem si ale hlavně můžu trošku myslet i na to, co se mi za posledních dvacet let, kdy jsem kapelníkem Progres, nepodařilo, tedy přimět svoje spoluhráče k práci nové desce .

Moji spoluhráči v Bronzu jsou přeci jen v tomhle ještě trošku aktivnější, a tak připravujeme i úplně nový repertoár. Myslím, že toho bude brzy tolik, že se možná pokusíme vydat nějaké nové album. 

V současné sestavě mně v Bronzu doprovázejí : Franta Goliš Drápal - basa, vokál, občas i skvělý sólový zpěv. Novou posilou je Michal Pospíšil, vynikající kytarista, v naší kapele používá převážně sedmistrunnou kytaru, což dodává zvuku kapely hodně "tlustý" zvuk. Rytmiku doplňuje Petr Klim, bubeník, který je s Golišovou basou sehraný jako siamské dvojče...

Bronz

 

 

Na fotce vpravo  jsem společně s kytaristou Michalem. Fotka je zvystoupení v pražské Malostranské besedě 2014.

 

 

 

 

Dole je pak obal té jediné desky Bronzu, kterou jsme nedávno přemíchali a vydali i s mnoha, dosud nevydanými, bonusy. Pár ukázek z novější tvorby si můžete poslechnout na :   http://bandzone.cz/bronzapavelvane

VKV