2019

Zdravíme všechny naše posluchače, příznivce, podporovatele, kamarády a samozřejmě i spolupracovníky v roce 2019.

31.8. Strakonice. Zahráli jsme tady na závěr zdejšího festiválku, který oslavoval "55 let bigbítu". Odehrálo se v nádherném prostředí nádvoří zdejšího hradu. Mezi posluchači byla i spousta našich starých kamarádů, někteří se samozřejmě sjeli i z nedalekého Romanova rodného Písku. Fajn pořadatelé, dobrý zvuk, příjemní jihočeši.

29.8. Olomouc - Korunní pevnůstka.  Podle našeho řidiče, který nás teď vozí na vstoupení skoro celý rok  (už nás tedy asi zná docela dobře),  to prý byl zatím nejlepší koncert, který od nás slyšel a viděl. Takže se sám ani moc nebudu pouštět do popisu. Jen stručně - bylo plno, skvělá atmosféra, výborný zvuk, Pro mně bylo docela překvapením, že se pak při podepisování a nezbytném "po koncertním" focení přihlásilo několik návštěvníků, kteří prý nás viděli poprvé. Jeden slovenský pár se dokonce přiznal, že ani nevěděli na co jdou, přišli  úplnou náhodou... a už jsou prý teď skalní fandové... tak to je super... tož vítejte...   Jo a ještě : Olomouc je zřejmě hodně sečtělá, už po třetí se tady vyprodali všechny knihy v Erbu Progres, které jsme měli sebou... příště toho musíme vzít mnohem víc...

17.8. Strážnice. Naše vystoupení  se odehrálo v nádherném prostředí vinohradů nedaleko Strážnice.  Hotařská búda - to znamená ve vinařském slangu bouda strážců vinohradu.  Koncerty tady, už se pomalu stávají tradičními, pořadatelé se o to hodně snaží a myslím, že se jim to už docela daří. Aspoň podle návštěvy i reakcí skvělého publika, koncert to byl velmi příjemný.

9.8. Brno.  Atmosféru brněnského vystoupení na Dominikánském náměstí asi netřeba popisovat. Fotku pořídil na svůj telefon v závěru koncertu Pavel Pelc.

27.7. Syrovín - Pivní festival zdejšího malého pivovaru přilákal spoustu návštěvníků. Samozřejmě se sjeli taky naši fandové z širokého okolí. Atmosféra - naprostá klasika, která mě vždycky připomene  dávné doby, kdy jsme se během dlouhých příprav "Dialogu" živili občasným paralelním hráním na tancovačkách po celé Jižní Moravě.

26.7. Letovice - 3+1 fest. Pozvání jsme dostali prý kvůli mimořádnému úspěchu našeho vystoupení na tomhle festivalu asi před třemi lety. Pravda, pro mně je to tady už skoro jako doma, vlastně většinu svého času tady teď trávím na chalupě v kopcích nedaleko Letovic, takže tady mám v okolí i spousty kámošů. 

18.7.  Hradec Králové - "Na soutoku". Asi to tady bude pro nás jedno z dalších míst pro pravidelná vystoupení. Hraje se tady ve velké zahradní hospodě na břehu Labe,  pro letní koncerty docela ideální místo. Fandové rockové muziky z širokého okolí si cestu sem už našli a pro nás to tak bylo další z příjemných letních vystoupení.

22.6. Valašské kumštování - Valašské Klobouky. Tohle je místní tradiční akce, která uzavírá soutěž zdejších umělců, výtvarníků, sochařů, malířů  a pod. Všechno pak končí vždycky velkým koncertem na náměstí a my jsme byli hlavními hosty. Ačkoliv několikrát během našeho koncerty pršelo, všichni zůstali na místě, holt Valaši jsou tvrdí. Možná jim taky trošku pomáhala všudypřítomná slivovička, ale bylo to bezva. 

15.6. Železné (u Tišnova). Malý festiválek, který tady organizuje na místním hřišti už pár let zdejší starosta. Pomalu se už stává tradičním, pro mně je tu vždycky vždycky příjemná atmosféra, tak trochu  nostalgicky mi připomíná dávné venkovské rockové tancovačky.   

3.6. Ústí nad Orlicí, městské slavnosti. Hráli jsme tady po pár letech už podruhé a musím říct, že to tady měli opět perfektně zorganizované, můžu jen chválit. Po nás nastoupil David Koller, tak to bylo příjemné opětovné setkání po nedávných dnech strávených v jeho studiu.  

1.6. 0strava Sorfest. Dnes už tradiční velký fesťák v areálu ostravského hradu, orientovaný spíš na tvrdou muziku. Diváci se přelívají z jednoho pódia na druhé podle své chuti, na naše vystoupení se zcela zaplnil prostor u našeho pódia, tady nás prostě znají a mají rádi. A my je taky.

18.5. Luhačovice , tady jsme snad poprvé od osmdesátých let. Ale jako kdyby žádná prodleva nebyla. Všichni znali snad už i všechny texty z Tuláka, bezva.

15.5. Tak zase stručně trochu okomentuju naše odehrané koncerty v poslední době.

- 21.3. Hranice. V tomhle "zámeckém" klubu jsme hráli už poněkolikáté, zatím vždycky plno. A teď taky - perfektní publikum, výborná atmosféra, jednoduše - cítíme se tady výborně.

- 29.3. Horní Suchá. Malý "muzikantský festiválek", většinu kapel před námi jsem osobně neznal, atmoška trochu jako na venkovské tancovačce.

-30.3. Plzeň  "Šeříkovka". Velký sál, na to , že jsme v Plzni poměrně často, překvapivě opět plno. Pro mně osobně jenom potvrzení faktu, že Plzeň je tradičně prostě rockové město. 

- 6.4. Jablonec - WOKO. Taky už tradice - z bývalého kina je dnes  typický tvrdý rockový sál, tentokrát zaplněný našimi věrnými fandy,výborná atmosféra, zvučil náš starý známý liberecký Radek, jako vždycky - výborně.

- 19.4. Chotěboř. Tak tohle bylo pro mně velké překvapení. Ani nepamatuju, kdy jsme v tomhle městě hráli. Zařadil jsem si  pro sebe  v duchu jako místo, kde se bigbít zřejmě nehraje. A ejhle - velké překvapení. Skvělé publikum, skvělý pořadatel, sál , atmosféra, zvuk. Moc rádi se zase  někdy vrátíme.  

 - 4.5. Písek. Divadlo Pod čarou, Na Písek já mám prostě slabost, myslím, že to je jedno z míst, kde bych mohl klidně bydlet. Je tady doma nejen zdejší rodák Roman, ale myslím, že se tu cítíme bezvadně všichni. A to jsme se ani nestihli stavit na jedno k Reinerům...

16.3. Tak máme za sebou prvních pár koncertů letošního roku. Musím neskromně říct, že zatím všechny byly naprosto skvělé. Jako první jsme odehráli velmi příjemné vystoupení v Pardubicích ve Žlutém psu (18.1.). Další byl 23. ledna zcela vyprodaný koncert v brněnském Sonu. Ten jsme přidali, protože se na první prosincový výroční koncert k padesátinám kapely nedostala spousta nažhavených fanoušků. Podle pořadatelů bychom prý mohli přidat ještě minimálně jeden nebo i dva.  V březnu máme zatím za sebou ostravský Parník (14.3.) a opavský Art (16.3.). Oba koncerty snad není ani třeba komentovat, bylo opět zcela vyprodáno. V obou klubech se už cítíme jako doma a podle toho taky vypadala  bezvadná atmosféra. Zkoušeli jsme do repertoáru zařadit víc novinek z našeho nového alba Tulák po hvězdách. Posluchači to přijali velmi dobře, nicméně, zatím stále ještě nemáme úplně jasno, jestli se pustíme do realizace celého samostatného vystoupení věnovaného kompletně nové desce. Někteří fandové říkají, že bychom je tak na koncertech ochudili o takovou tu "přehlídku" muziky ze všech ostatních našich alb a projektů minulosti. Uvidíme, necháme tomu trošku času...

 31.1.  Moc to nesleduju, možná máte větší přehled něž já, ale zrovna dnes mi poslal někdo odkazy na nějaké recenze, tak je přikládám.

http://www.hudebniknihovna.cz/progres-2-se-za-trendy-nehoni-presto-je-jejich-tulak-po-hvezdach-velice-aktualni.html

http://audioreporter.cz/detail_novinky.php?id=153&idkat=32

24.1. Myslím, že se nám v loňském roce podařilo splnit téměř vše, co jsme si naplánovali. Nahráli jsme a taky vydali po třiceti letech zcela novou desku Tulák po hvězdách. Vyšla u Indies jako CD  a podařilo se ji vydat i pro příznivce vinylů  v podobě  2LP.  

Odehráli jsme v rámci turné k padesátinám kapely několik velkých koncertů, např. Ostrava - Garáž, Praha - Lucerna Bar, Brno - Sono (dvakrát vyprodané), Louny - Zastávka.  Po letech jsme zahráli taky na Slovensku, výborné dva koncerty v Košicích a Bratislavě. A taky jsme si zahráli ve velké Lucerně v Praze jako hosté Československého beatového festivalu.

První dva letošní koncerty - v pardubickém Žlutém psu i v brněnském Sonu - byly zcela vyprodané a atmosféra  byla naprosto úžasná. Tak doufám, že nám to vydrží po celý rok.

Česká televize v režii Jirky Vondráka natočila hodinový záznam hlavního koncertu v brněnském Sonu a taky hodinový dokument o nás - Dialog s Progresem. Vše se bude vysílat v ČT - 23. února 2019 (prý to mám od televizáků jako dárek k narozeninám).

Moc se na vás těšíme na některém z letošních koncertů.